email:
hasło:

zarejestruj się
wyloguj się

blog


Autor


2022-08-09 12:48:51.0

Большое спасибо за информацию. --- Бесподобное сообщение, мне очень нравится :) диплом тулгу купить, купить диплом барнаул а также [url=http://vsetutonline.com/forum/member.php?u=76509]http://vsetutonline.com/forum/member.php?u=76509[/url] купить диплом кгту

BradCrivy

2022-08-09 05:43:08.0

тема --- Между нами говоря, по-моему, это очевидно. Я не стану говорить на эту тему. купить диплом СЃРёР±СѓРїРє, заказать купить диплом а также http://anvilltd.com/forum/topic.php?forum=28&topic=8043 свидетельства дипломы купить

Mirandawoony

2022-08-09 05:33:52.0

порно инцест с дочкой смотреть онлайн https://porno-incest.top/ порно инцест волосатых на русском языке инцест порно дочь соблазнила папу смотреть порно фильм инцест сестры порно инцест отец и дочь в hd русское порно инцест кончил в пизду порно фильм инцест название порно комикс инцест история 12 порно вырезки из худ фильма инцест порно инцест мама японка порно инцест пока брат спит смотреть порно инцест брат шантажировал сестру 9ba19e7

ChungDousy

2022-08-07 12:54:42.0

Paweł skomentował wiersz

2022-07-24 19:24:33.0

Oglądam sobie "Troję". Jest jedna scena, która robi na mnie silne wrażenie. Kiedy Achilles wyzywa Hektora, krzycząc pod murami Troi. I Hektor wychodzi na honorowy pojedynek. Honorowa walka. To znaczy dla mnie bardzo wiele. Mój znakomity kolega - Homer, dokonał czegoś niesamowitego. Żeby po dwudziestu pięciu wiekach przechodziły ciarki kogoś, kto nie jest nawet Grekiem, tylko barbarzyńcą... Szacunek.

Paweł

2022-07-22 13:48:47.0

Paweł skomentował wiersz

2022-07-22 12:22:44.0

EffieElero

2022-07-21 16:05:59.0

Oglądam właśnie "Pana Tadeusza", po raz kolejny;) Bardzo lubię. Co nie zmienia faktu, że widzę propagandę. Głównie antyrosyjską i profrancuską. Mickiewicz z niewidzianą bezczelnością przeinacza historię, np. Tadeusz i Zosia darowują włościanom wolność, albo Sędzia nie pozwala pracować na polu po zachodzie Słońca. Gdyby miał napisać prawdę, jak szlachta traktowała chłopów, to by mu pióro pękło w ręku. Albo, że pańszczyznę zniósł w Polsce rosyjski car, Aleksander II. Kłamie, ale kłamie przynajmniej ładnie. Ja nie jestem jakimś chłopomanem (był kiedyś taki termin) i gdyby mnie szlachta nie obchodziła, to by mnie postać księdza Robaka nie wkurzała. A wkurza. Podły francuski agent. Pisałem o tym w moim wierszu "przemowa Gerwazego". Pamiętam, jak kiedyś pan Ziemkiewicz opowiadał, że szlachta chłopów traktowała wyśmienicie, bo to racjonalne. Żebym nie znał źródeł to bym może uwierzył. Ja lubię pana Ziemkiewicza, ale ten argument jest równie dobry jak argument, że komuniści w Polsce traktowali wszystkich wyśmienicie, bo to racjonalne. Inaczej mówiąc, to kosmiczna bzdura.

Paweł

2022-07-19 18:03:49.0

Ciąg dalszy "uchylania rąbka tajemnicy". Ania ma gdzieś w piwnicy moje ciężarki (dwa talerze do sztangi, dziesięciokilowe) i nigdy nie wie, gdzie one są. Ma też, zapewne również w piwnicy, moje książki do algebry i do matematyki dyskretnej. Żartuję sobie czasem, że w wolnych chwilach Ania pakuje na moich ciężarkach i w przerwach czyta moje książki do algebry. Te książki, nawiasem mówiąc, są po niemiecku (Ania nie zna niemieckiego). Przedstawiciel gatunku inwazyjnego, czyli kot, ma się dobrze. W lipcu zrobiłem już 190 kilometrów. Mam taki zegarek sportowy, który łączy się z aplikacją na telefonie. I ten zegarek ciągle narzeka, że za dużo trenuję, że mi grozi kontuzja itp. Nie zna mojego organizmu. Za młodu często się przetrenowywałem i żyję. W najlepszej formie byłem gdzieś 25 lat temu, ważyłem wtedy ok.90kg i wyciskałem na sztandze 120kg, na każdym treningu. Raz udało mi się wycisnąć 130kg. Bez żadnych prochów, zaznaczam. Ja na poetę czy na programistę to nieźle ;)))

Paweł

2022-07-18 15:58:19.0

Maxineknima

2022-07-17 21:38:47.0

Od początku lipca chodzę codziennie moją trasą do Kuusijärvi, w sumie ponad dziesięć kilometrów dziennie. Przeszedłem już (w lipcu) sto siedemdziesiąt kilometrów. Trochę brzuch mi spadł. Co to ja chciałem, acha - czuję się przez to lepszy od wszystkich, którzy tego nie robią. Jestem elitą! Tak poważnie - to rozumowanie przypomina trochę kult cargo. Jest takie zjawisko. Na jakichś wyspach krajowcy budowali imitacje lotnisk w nadziei, że przylecą wielkie żelazne ptaki i przywiozą im dary, tak jak białym ludziom. Gra w golfa nikogo nie czyni elitą, podobnie jak codzienny dziesięciokilometrowy marsz. To prawda, że ludzie bardzo bogaci zdają się mieć predylekcję to tej gry, ale jeśli będę w nią grał to automatycznie nie stanę się bardzo bogaty. To prawda, że na lotniskach lądują samoloty, ale wybudowanie imitacji lotniska nie spowoduje, że dostaniemy jakieś dary. Wszystko byłoby zabawne - ot, jeden więcej błąd logiczny - gdyby nie ta pogarda do ludzi grających w "pospolitą" piłkę czy w ogóle dla tych, którzy w mniemaniu pani elitą nie są. Ta pogarda zwłaszcza u przedstawicieli władzy jest problemem, bo pani powiedziała tylko głośno to, co inni jej podobni myślą i w co, zdaje się, wierzą.

Paweł

2022-07-17 19:14:05.0

Odnośnie ostatniego wpisu - grałem sobie wyłącznie dla przyjemności. No, w moich ostatnich filmach na YT nagrałem muzykę do czołówki (przestałem robić te filmy, nie są popularne). Ale chociaż grałem sobie dla przyjemności i dla przyjemności pisuję wiersze, to mam wrażenie, że bliżej mi do elity niż tej pani, która się chwaliła, że gra w golfa. Nie, żeby mi zależało na przynależności do elity, ale fakt jest faktem. Ja mógłbym sobie w wolnych chwilach wozić taczki z gnojem i niezależnie od tego zajecia i tak byłbym elitą. Traktuję to nie jako powód do żywienia pogardy dla tych "pozostałych". Raczej jako służbę. Misję. Ja zabawiam dzieci, bawię młodzież, może nawet starszych, trochę "puszczam oko" do tych, którzy rozumieją odniesienia do polskiej literatury. Nawet tej popularnej, np. Sapkowskiego. Moim zadaniem jest służyć. To taka misja. Jestem w pewien sposób ważny, może nawet będę zapamiętany. Bo kiedyś ta strona przestanie istnieć i zostaną tylko pliki ściągnięte przez moich Czytelników.

Paweł

2022-07-17 19:00:13.0

Jak to się pisze na polskich portalach "Paweł Biernacki uchyla rąbka tajemnicy" czy też "przerywa milczenie" na temat swojego życia prywatnego ;))) Mieszkam teraz u Ani, mojej byłej Żony, ale to nie to co Państwo myślą. Jej nie ma, opiekuję się Jej kotem. Podobno w Polsce uznano koty za gatunek inwazyjny. Dobrze chociaż, że nie Polaków ;))) W każdym razie u Ani jest masę filmów, oglądałem przed chwilą (po raz kolejny) "Pianistę". Bardzo lubię pana Brodiego i pana Kretschmanna. Poza tym lubię Szopena, przynajmniej niektóre utwóry. Kiedyś grałem kilka preludiów, dwa-trzy walce, jeden nokturn (ale nie cały, chodzi o op.48-1, cały jest dla mnie za trudny). Mój ulubiony walc to op.64 nr.2. Kiedyś grałem na pianinie. Mam elektryczne pianono, Yamahę, ale teraz jakoś nie gram.

Paweł

2022-07-08 19:20:41.0

Kupiłem sobie dzisiaj kiełbaski krakowskie. Jadłem je pierwszy raz, chociaż urodziłem się w Krakowie i mieszkałem tam pół życia. Po fińsku nazywają się Krakovan-makkara. No, może jadłem kiedyś Krakauerwurst w Niemczech. Te fińskie są dość smaczne.

Paweł

2022-07-07 13:57:45.0

Paweł skomentował wiersz

2022-07-06 19:00:18.0

Paweł skomentował wiersz

2022-07-01 17:03:13.0

Kupiłem sobie ajran! Taki napój, mleczny, trochę słony, bliskowschodni. Od czasu do czasu kupuję sobie ajran w arabskim sklepie w Koivukylä. W czasach studenckich, w Niemczech, pijałem go u Turków. Nauczyłem się wtedy mówić "dziękuję" po turecku. To dwa słowa. W Koivukylä jest też estoński sklep, gdzie można kupić rosyjskie towary. Np. kwas chlebowy.

Paweł

2022-06-26 10:26:56.0

This design is steller! You most certainly know how to keep a reader amused. Between your wit and your videos, I was almost moved to start my own blog (well, almost...HaHa!) Fantastic job. I really loved what you had to say, and more than that, how you presented it. Too cool! aid ukraine

Joesph

2022-06-25 17:02:22.0

Paweł skomentował wiersz

2022-06-25 00:24:26.0

Mógłbym ostatnie wpisy umieścić w książce pt. "Po jednym piwie, czyli myśl polityczna Pawła Biernackiego". Gdybym chciał zniszczyć kraj chrześcijański i feministyczny wprowadziłbym tam komunizm. Tak chyba zniszczono Rosję carską. I chyba tak jest niszczona Europa, właśnie teraz. Ale gdybym miał za wroga kraj komunistyczny i jednocześnie niechrześcijański i niefeministyczny, wówczas propagowanie w nim komunizmu nic by mi nie dało. Musiałbym dofinansowywać tych, którym nie jest na rękę wolny rynek. Na przykład kobiety. Tak naprawdę kobiety zyskują na wolnym rynku, ale ważne jest, że większość z nich najwyraźniej myśli, że tracą. Kto by nie chciał dopłat do pensji na koszt cudzych podatków. Bo w gruncie rzeczy parytety płci to są dopłaty do pensji. To się tylko tak wydaje, że to nikogo nic nie kosztuje. Zatem optymalną strategią dla naszych przyjaciół ze Stanów przeciwko naszym przyjaciołom z Chin byłoby namawianie Chinek do emancypacji ;))) Feminizm to broń. Ale to zadanie na dziesiątki lat, a tyle czasu chyba nie mają.

Paweł

2022-06-24 23:49:23.0

Kolejna próba kontrolna - cywilizacja islamu. Silny patriarchat (czyli absolutny brak feminizmu) no i oczywiście brak chrześcijaństwa. Mimo to brak wolnego rynku. Nie mają takiego problemu jak Rosja, komunizm by im nie przeszkadzał, ale wolny rynek to wolna konkurencja - również wolność wymiany poglądów, spieranie się na argumenty. Raczej czarno to widzę. Są zbyt niegreccy. Większe szanse mamy my, Polacy, należałoby tylko pozbyć się chrześcijaństwa w wydaniu rzymskim i feminizmu. Na przykład przejść na protestantyzm i wprowadzić wolny rynek + prawa wyborcze zależne od dochodu. Nie od majątku, tylko od dochodu. Czyli po prostu zamerykanizować się. To się już dzieje, bez mojego gdybania, ale może wymagać więcej czasu niż go mamy.

Paweł

2022-06-24 23:24:57.0

Jest! Mam! Znalazłem próbę kontrolną! Znajdźmy komunizm bez chrześcijaństwa, z wolnym rynkiem i bez feminizmu. To jest możliwe, istnieje i nazywa się Chińska Republika Ludowa. Czyli komunizm jest tak niszczący jedynie z katalizatorami, którymi są chrześcijaństwo i feminizm. Z tego też powodu np. Rosja nie jest w stanie zbudować wolnego rynku, choćby chciała. Przeszkodą nie są komunistyczne tradycje - Chinom one nie przeszkadzają. Rosja jest zbyt chrześcijańska i zbyt feministyczna. Z drugiej strony Stany Zjednoczone są krajem wolnorynkowym, co osłabia niszczącą siłę chrześcijaństwa i feminizmu. Mogłyby sobie nawet wprowadzić komunizm (zresztą to chyba właśnie robią) i wolny rynek by nie drgnął. Z trzeciej strony Chiny nie zawsze były wolnorynkowe. To znaczy, że słabe chrześcijaństwo i feminizm są warunkiem koniecznym, ale nie wystarczającym wolnego rynku. Czuję, że powstanie kiedyś dzieło pt. "Myśl polityczna Pawła Biernackiego" ;)))

Paweł

2022-06-24 22:28:42.0

Pamiętam, kiedyś, na duszpasterstwie akademickim ksiądz nam opowiadał, że jedynie chrześcijaństwo dało tyle praw kobietom. Myślałem o tym. Ale doszedłem do wniosku, że może się jeszcze na tym "przejedziemy". Jeżeli tak jest istotnie (a chyba ksiądz miał rację), to chrześcijaństwo jest odpowiedzialne za popularność komunizmu. Bo podobno kobiety lubią państwo opiekuńcze. Państwo się pewnie uśmiechną, że to korwinizm. Ale proszę pomyśleć - skoro dajemy prawa kobietom, to zmniejszamy prawa innych. Ja jestem za równością, oczywiście, ale taką, która wynika z wolnego rynku. Jeżeli jakaś pani się ze mną nie zgadza, to wolna droga - proszę w dowolnym wolnorynkowym kraju założyć firmę zatrudniającą same kobiety i odnieść sukces płacąc im tyle, ile się płaci mężczyznom. Bo dogmatem feminizmu jest, że kobiety są gorzej opłacane za TAKĄ SAMĄ pracę. Gdyby to było możliwe, to ktoś by na to wpadł. Jeżeli takich firm - feministycznych z zasady - nie ma, to znaczy, że feminizm musi się żywić na cudzy koszt. Czyli być formą komunizmu. Co nie jest samowystarczalne żyje na koszt cudzy, to chyba jasne. Wracając do koncepcji naszego księdza - moim zdaniem istotnie chrześcijaństwo dało prawa kobietom, ale źle zrobiło. Bo w konsekwencji dało im prawa polityczne, a to oznacza zmniejszenie praw politycznych mężczyzn. Sztuczne, nie wolnorynkowe. To tak, jakby kazać grubym żywić chudych (forma komunizmu, nic więcej). Albo kazać bogatym żywić biednych (czysty komunizm). To się zawsze źle kończy.

Paweł

2022-06-24 21:53:24.0

Odnośnie ostatniej fraszki - Juhannus. Ja lubię twórczość Mickiewicza, ale nie podzielam jego sentymentu do pierwszej Rzeczpospolitej. Bo jestem chłopem. To państwo stało na chłopskiej krzywdzie, od czasów Piastów, przez co słowo "niewolnik" w wielu językach brzmi jak "Słowianin". Doili nas wszyscy - szlachta, Kościół, Żydzi. Ja ich wszystkich bardzo lubię, pod warunkiem, że nie chcą moich pieniędzy. No, może trochę nie lubię szabesgojów, ale Żydzi, a zwłaszcza Żydówki, to dla mnie sam cymes. Kościół też lubię, a polubię jeszcze bardziej gdy nas przestanie okupować. No i szlachtę lubię, zwłaszcza taką, która pracuje na wolnym rynku i nie doi państwa. Bo szlachcic nie jest szlachcicem przez to, że się pieczętuje herbem. Tylko przez to, że ma prawa. Np. do zasiadania w spółkach skarbu państwa. Ja może w jakiejś części i jestem szlachcicem, może nawet w jakiejś Żydem, ale przede wszystkim jestem polskim chłopem. I z tą warstwą, nie żyjącą na cudzy koszt, jak Państwo wiedzą, się identyfikuję.

Paweł

2022-06-24 21:41:24.0

Paweł skomentował wiersz

2022-06-09 17:57:20.0

Zostałem sympatykiem partii KORWIN. https://wolnosc.pl. Nie mogę do nich wstąpić, bo mieszkam w Finlandii (dyskryminacja...). Obawiam się jednak, że, jak to mówiono w czasach mojej młodości, socjalizm zwycięży ;)))

Paweł

2022-05-30 20:05:54.0

Dodałem angielską wersję banku dla dzieci.

Paweł

2022-05-30 00:54:46.0

Dodałem skarabeusza (dla dzieci) w wersji rosyjskiej. Brakuje jeszcze niemieckiej, fińskiej i francuskiej. Poprawiłem też style (CSS) w dziale dla dzieci.

Paweł

2022-05-28 18:43:35.0

Dorzuciłem "skarabeusza" w dziale dla dzieci. To tzw. gry paragrafowe, w formie książki, jest kilka łatwych i jedna trudna (z dwoma poziomami). Na razie tylko po polsku i po angielsku. Te gry są generowane przez mój program o nazwie "skarabeusz" i są oparte mniej więcej o taki sam algorytm co Kolorowe Krasnoludki, tylko dużo bardziej złożone.

Paweł

2022-05-18 08:38:55.0

Wczoraj popełniłem faux pas. Byłem w Helsinkach i zauważyłem japoński sklep. Były napisy w Hiraganie. Wszedłem i kupiłem sobie słodycze. Nawet się ukłoniłem. Sprzedawca ukłonił się, uśmiechnął i podał mi te słodycze dwiema rękami. Ja sięgnąłem po nie JEDNĄ ręką. Zupełnie zapomniałem o manierach. Niewychowany 外人.

Paweł

2022-05-12 15:53:33.0

Jakoś nie mam wierszy. Za to dużo programuję. Staram się skończyć Triglava (Trygława), to taki projekt z AI.

Paweł

2022-05-10 21:23:45.0

W kwestii wczorajszego zajścia z Ambasadorem Federacji Rosyjskiej zgadzam się z Konfederacją. No skandal. A jeszcze większy, że tej pani z Ukrainy, która go oblała nie wsadzili do więzienia. Jeszcze podobno opowiadała, że powinniśmy wyrzucić rosyjskich dyplomatów. Bezczelność. To my decydujemy, co robić we własnym kraju.

Paweł